77-й Венеційський кінофестиваль відбудеться у вересні

77-й Венеційський кінофестиваль відбудеться 2 вересня, у зв’язку із тим, що пік пандемії коронавірусу в Італії вже пройдено.

В інтерв’ю інформаційній агенції Ansa Роберто Цикутто, президент Венеційської бієнале, яка організовує кінофестиваль,  заявив що цього року фестиваль відбудеться 2 вересня, як і було заплановано. Тим часом, танцювальні та театральні фестивалі, які мали б відбутися в червні у рамках бієнале – скасовано. Також Цикутто наголосив, що «потрібно почекати на визначення умов майбутньої зустрічі». І додав, що наразі розглядаються «екстратериторіальні» ініціативи, що будуть працювати онлайн паралельно із фізичними трансляціями.

Також Цикутто пролив світло на можливу колаборацію Венеційського кінофестивалю із Каннським міжнародним кінофестивалем. Ці розмови з’явились у зв’язку з тим, що фестиваль у Каннах було скасовано через неможливість його проведення у традиційний час – в середині травня. За словами Цикутто, розмова із генеральним делегатом Каннського кінофестивалю Тьєрі Фремо показала, що організатори фестивалю «досі не знають чого вони хочуть». І додав: «Якщо Канни і досі думають про те, що колаборація можлива, то діалогу немає».