Енніо Морріконе помер у Римі у віці 91 року

помер енніо морріконеІталійський композитор Енніо Морріконе помер у Римі у віці 91 року. Про це повідомила його сім’я, передає інформаційна агенція ANSA. Римлянин помер у лікарні від наслідків падіння. Морріконе працював із відомими режисерами світу і отримав два Оскари.

За словами адвоката і друга Морріконе Джорджо Ассума, композитор помер у понеділок вранці. «Маестро був притомний до кінця і сповнений гідності», – зазначив Ассума. Композитор зміг попрощатися з дружиною Марією, а також з дітьми і онуками. Він також подякував тим, від кого завжди отримував підтримку своєї творчості, сказав юрист.

Міністр культури Італії Даріо Франсческіні також вшанував пам’ять Морріконе. «Сьогодні сумний день для італійської культури. Ми втрачаємо одного з найвидатніших італійських композиторів, музиканта особливої майстерності, який своїми мелодіями здійснив мрію усього світу», – заявив Франсческіні. Міністр описав музику Морріконе як «легендарну».

Морріконе написав музику для багатьох фільмів, які стали класикою, у тому числі для знакових робіт, таких як «Недоторканні» Брайана де Пальми  або «Якось на Дикому Заході» і «За жменю доларів», Серджо Леоне. Морріконе отримав десятки нагород за свої досягнення. Багато його саундтреків відомі в усьому світі – і в першу чергу мелодія з кінострічки «Якось на Дикому Заході», 1969 року.

Мільйони людей знають музику Морріконe, але часто не відразу пов’язують її з ним. Інтровертний італієць завжди волів залишатися на задньому плані, гламур був чужим для нього. Довгий час він писав музику під двома псевдонімами. Також композитор не переймався цінами. «Успіх, можливо, і задовольняє, але музика завжди повинна бути чистою і правильною, а не просто способом визнання», писав він у своїх мемуарах «Life Notes» («La musica e oltre»).

Морріконе народився 10 листопада 1928 року в римському районі Трастевере у родині, що любила музику. Мав чотирьох братів і сестер. Його батько був трубачем і Морріконе також цікавився музикою з дитинства.  Маестро почав творити у шість років. У 1938 батьки віддали його до консерваторії в Римі, де він отримав дипломи композитора і трубача, а згодом грав у оркестрах.

Із 1964 Морріконе співпрацював зі своїм колишнім однокласником, режисером Серджо Леоне, над фільмами: «За жменю доларів» (1964), «Хороший, поганий, злий» (1966) і «Якось на Дикому Заході» (1968), також він писав музику для картин Бернардо Бертолуччі. Леоне неодноразово наголошував на важливості музики Морріконе для своїх фільмів, оскільки вона здатна висловлювати те, що не могло передати зображення.

За свою кар’єру маестро працював із такими відомими режисерами, як Роман Поланскі, Олівер Стоун і Маргарете фон Тротта. Але він також писав класичну музику і мелодії для телебачення. Майже втративши надію на виграш бажаного трофею, у 2007 Морріконе отримав Оскар за видатні досягнення у кінематографі. Італійця було номіновано п’ять разів, але він завжди програвав. У 2016, у віці 87 років, він виграв свій перший Оскар за музику до фільму «Мерзенна вісімка» Квентіна Тарантіно.

Незважаючи на свої міжнародні успіхи, сивий італієць в рогових окулярах завжди пам’ятав і про особисте життя. Морріконе був одружений із Марією Травіа з 1956, вони мали трьох синів і доньку. Один з його синів пішов шляхом свого батька і став композитором.