Фільми, що мали прем’єру в онлайн-прокаті, будуть номіновані на “Оскар”

премія оскарЧерез коронавірусну кризу, фільми, які не мали прокату в кінотеатрах і транслювалися лише в потокових трансляція онлайн, також можуть бути відібрані на “Оскар” цього року. Про це Академія заявила у вівторок 28 квітня у Лос-Анджелесі.

За стандартними правилами  фільм має показуватися у кінотеатрі Лос-Анджелеса щонайменше протягом семи днів поспіль, щоб мати право потрапити у номінацію. Однак усі кінотеатри у Лос-Анджелесі були закриті понад місяць через пандемію коронавірусу.

Після того, як кінотеатри знову відкриються,  це тимчасове послаблення більше не будуть застосовувати до фільмів, що вийдуть згодом. Наступне проведення премії заплановано на 28 лютого 2021 року. Потокові сервіси, такі як Netflix, раніше надавали свої фільми для прокату принаймні до кількох кінотеатрів, щоб вони могли взяти участь у “Оскарі”.

“Академія переконана, що немає кращого способу відчути магію кіно, аніж побачити фільм в кінотеатрі”, – заявили президент Академії Девід Рубін та генеральний директор Довн Хадсон. Однак пандемія вимагає тимчасової змінени правил. “Академія підтримує наших членів та колег у цей період невизначеності. Ми визнаємо важливість їхньої роботи, особливо зараз, коли глядачі цінують фільми як ніколи”.

Тим часом у кіносфері спалахнула суперечка через інтернет-успіх мультфільму “Тролі 2: Світовий тур”. Керівництво мережі кінотеатрів AMC, до яких належать кінотеатри UCI у Німеччині, більше не хоче показувати у своїх кінотеатрах фільми студії Universal. Головною причиною для погрози  стало повідомлення топ-менеджера кіностудії про те, що вони хочуть демонструвати фільми як в кінотеатрах, так і онлайн одночасно.

Традиційно нові фільми демонструються лише у кінотеатрі та стають доступними для придбання  або трансляції онлайн за кілька місяців. За останні кілька років термін між показом фільмів у кінотеатрах та онлайн значно скоротився. Також з’явилася ідея щодо встановлення ціни за перегляд  фільмів в інтернеті за тією вартістю, яку витратила б сім’я на похід в кінотеатр.

Закриття кінотеатрів під час коронавірусної кризи відтермінувало прем’єри деяких фільмів. Наприклад, прокатники продовження “Тролів” перейшли безпосередньо до так званої “преміум-онлайн-дистрибуції”  з ціною за квиток менш як 20 доларів у США та 15 євро в Європі. Це виправдалося для Universal. За три тижні онлайн-прокату фільм зібрав близько 100 млн доларів лише на американському ринку, про що у вівторок повідомив “Wall Street Journal”. Шеф NBC Universal  Джефф Шелл анонсував виданню плани компанії: “Після відкриття кінотеатрів ми очікуємо прокату фільмів у обох форматах”.

AMC, найбільша мережа кінотеатрів у світі, виступила з відкритим листом. “На сьогодні АМС не буде показувати фільми компанії Universal у жодному зі своїх кінотеатрів у США, Європі чи на Близькому Сході”, – заявив голова АМС Адам Арон. Так само кінопрокат буде діяти проти будь-якої іншої студії, яка не захоче ввести ексклюзивний період прокату для кінотеатрів.

Зважаючи на стрімкий бум потокових трансляцій в останні роки, кінотеатри вже перебувають під тиском, і завдяки блокбастерам, таким як екранізації коміксів компанії Marvel, залишаються на плаву.