Голова Держкіно: кінотеатри мають розпочати роботу у липні

Пандемія внесла свої корективи у роботу кіноіндустрії. Перенесено або скасовано фестивалі, зупинено виробництво фільмів, прем’єри нових картин відтерміновано або переведено в онлайн-формат, а кінотеатри – зачинено. Та галузь не може залишатися осторонь творчого процесу, саме тому, наразі ведуться перемовини про відкриття кінотеатрів.

Голова Держкіно Марина Кудерчук у своєму інтерв’ю виданню Йод.media привідкрила завісу щодо планів держави стосовно відкриття кінотеатрів. Так, за словами Кудерчук, кінотеатри мають відкритися в липні 2020 року.

«Деякі пропонують перенести на осінь, аргументуючи тим, що влітку немає великих релізів. У якості підтримки кінотеатрів ми пропонуємо почати працювати влітку, показуючи українські фільми. Ми зустрічалися з директорами кінотеатрів і розмовляли, що нехай це буде другий прокат, десь пільгові прокати, але потрібно поступово виходити», – зазначає голова Держкіно.

Однією з причин поступового відкриття кінотеатрів в липні є те, що «люди засиділися вдома, скучили за культурними заходами» і, скоріше за все, літо проведуть в Україні. Голова Держкіно готується до зустрічі з представниками МОЗ щодо розробки рекомендацій та правил перебування у кінотеатрах. За словами Марини Кудерчук, засновник компанії FILM.UA Сергій Созановський, погодився віддавати у прокат фільми виробництва компанії безкоштовно задля підтримки кінотеатрів. Інші компанії готові робити це на пільгових умовах. Кінотеатри ж поки не дійшли згоди у термінах відкриття:

«Якщо невеликі кінотеатри кажуть: «Ми згодні», то мережеві вважають, що виходити потрібно у вересні, коли будуть великі прем’єри. Їх зупиняє те, що їм потрібно сплачувати оренду у торговельних центрах. Без великих проєктів вони ризикують не зібрати достатньо коштів».

На думку голови Держкіно, повноцінну роботу кінотеатри зможуть розпочати восени.

А поки українські кінотеатри ведуть перемовини щодо початку роботи, колеги з Китаю вже готові відкрити свої двері відвідувачам. Для того, щоб запросити глядачів до залів, кінотеатри запустили рекламну кампанію «Back to the cinema», у якій на афішах зображено головних героїв фільмів «Таксі», «Амелі», «Ла-ла-ленд» та інших, що сидять у кінотеатрі в масках і дотримуються дистанції.

back to the cinema китай