Книга Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса» під загрозою

справа василя стусаКнига Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса» під загрозою – цієї п’ятниці, 10 липня, у Дарницькому районному суді міста Києва відбудеться чергове засідання за позовом Віктора Медведчука проти автора книги та українського видавництва Vivat. Позов стосується «захисту честі, гідності та ділової репутації та спростування недостовірної інформації».

Нагадаємо, що наприкінці серпня 2019 року Віктор Медведчук звернувся до суду з проханням заборонити книгу, яка, за його словами «містить висловлювання, які не відповідають дійсності». У зверненні йде мова про заборону видання та розповсюдження книги «Справа Василя Стуса», а також поширення будь-якої інформації про книгу у ЗМІ та мережі Інтернет.

Книга історика та журналіста Вахтанга Кіпіані вийшла друком у травні минулого року. У ній містяться архівні документи з кримінальної справи Василя Стуса, заяви свідків, листи з тюрми, а також спогади рідних та друзів поета. У книзі йде мова про останні п’ять років життя митця. Окремим епізодом є закрите судове засідання над Стусом у 1980 році, державним адвокатом якого, власне, і був Віктор Медведчук. Захисника вже неодноразово звинувачували в заангажованості та порушенні норм адвокатської етики під час процесу, однак своєї вини він не визнає.

Перше засідання суду мало відбутися ще 2 жовтня 2019 року, але було перенесене через відсутність позивача. Тоді директорка видавництва Vivat  Юлія Орлова заявила: «Цей процес – це другий суд над Василем Стусом. Стус свого часу програв. Ми маємо намір виграти. Видавництво Vivat не порушувало закон, не порушувало норми моралі. Довести це принципово для нас. Адже в той час, коли Віктор Медведчук «захищає свою ділову репутацію», ми захищаємо історичну правду».

Зараз вона звернулася до всіх небайдужих на своїй сторінці у Facebook: «10 липня відбудеться чергове засідання у справі за позовом політика Віктора Медведчука проти журналіста Вахтанга Кіпіані та Vivat. Ми прогнозуємо, що це може бути останній суд у нашій справі в першій судовій інстанції і вже 10 липня може бути оголошене судове рішення – своєрідний «вирок» свободі слова та науці.У разі програшу ми будемо подавати апеляцію, адже ані автор, ані видавництво Vivat не порушували закон, норми моралі та тим паче чиїсь особисті немайнові права. Довести це принципово для нас».

Відкрите засідання суду відбудеться 10 липня о 10:00 у Дарницькому районному суді Києва за адресою:  вул. Олександра Кошиця, 5а.