Спілберг проти NETFLIX

Голівудський режисер Стівен Спілберг у своєму інтерв’ю ITV News, роздумуючи над долею сучасного кінематографу зазначив, що через популярність телебачення і інтернету глядачі можуть менше ходити в кінотеатри:

“Це виклик кінотеатру такий самий, як і в 1950-х роках, коли телебачення витягло людей з кінотеатрів – всі лишились вдома, тому що було набагато краще дивитись комедійне шоу по телебаченню, аніж іти переглядати фільм в кіно…”

Стівен Спілберг про NETFLIX
Спілберг vs NETFLIX

Режисер також торкнувся компанії NETFLIX, що відома світові не тільки прокатом DVD у США, але і виробництвом власних фільмів і серіалів на основі потокового мультимедіа. Найвідоміші в Україні серіали «Картковий будинок» та «Помаранчевий – хіт сезону». За останні роки фільми, що було знято компанією NETFLIX, отримали 8 номінацій на премію Американської кіноакадемії «Оскар».

“Звичайно, це дуже хороші шоу і вони заслуговують на премію «Еммі», але не на «Оскар”

– зазначив Спілберг. Він мотивує це тим, що для режисерів з’являється все більше спокуси не в тому, щоб зробити якісне кіно і послати його на кінофестивалі, а отримати фінансування від мейнстрімових розважальних компаній. Режисери отримують можливість зробити покази в кількох кінотеатрах і транслювати своє творіння на NETFLIX. Одним словом, у мастодонта світового кінематографу виникають опасіння за майбутнє кіногалузі, на п’яти якій все більше наступають сучасні технології.