«Збагнути Росію» – презентація хрестоматії Олександра Палія у видавництві «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»

іван малкович, олександр палій,андрій єрмоленко збагнути росію4 червня відбулась онлайн-презентація хрестоматії «Збагнути Росію. Свідчення очевидців». У прямому ефірі на офіційному каналі видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» у YouTube з’вились його директор, видавець і поет Іван Малкович, упорядник хрестоматії,  український політолог та історик Олександр Палій та художник-оформлювач книги, арт-директор «Українського тижня» Андрій Єрмоленко.

За словами Івана Малковича, цю книгу було створено не для того, щоб налагодити контакт між українцями і росіянами, адже вона, перш за все, породжує багато думок і стирає стереотипи. Упорядник хрестоматії Олександр Палій зазначив:

«Нам потрібно розуміти Росію не для того, щоб когось виправдовувати, не для того, щоб когось засуджувати, а для того щоб зрозуміти, які агресивні посили виходять з Росії і чим це все загрожує Україні». «Як у матрьошки є багато лічин, так і Росія була схована від нас. Іноді в нападах чесності росіяни могли говорити правду про себе самих, але це відбувається дуже рідко».  

До книжки увійшли свідчення 70 очевидців, представників різних епох: послів, співробітників дипломатичних місій, офіцерів, купців — про країну, що нині зветься Росією. Найбільш відомим очевидцем є письменник та мандрівник Астольф де Кюстін, якому належить вислів «Росія – тюрма народів», що увійшов до його книги «Росія у 1839 році», уривки з якої стали частиною хрестоматії.

Повну версію онлайн-конференції можна подивитись за посиланням. А хрестоматія «Збагнути Росію. Свідчення очевидців» вже є у вільному продажі у книгарнях України.