«Золота Дзиґа»: Українською Кіноакадемією названо найкращий фільм року

золота дзига 2020

У неділю, 3 травня, пресслужба Української Кіноакадемії повідомила, що Четверта Національна кінопремія «Золота Дзиґа» провела церемонію нагородження онлайн.

У номінації «Найкращий фільм» головну відзнаку отримала стрічка «Мої думки тихі» режисера Антоніо Лукіча. Також митець отримав перемогу в номінації «Відкриття року». У глядацькому голосуванні в мережі Інтернет переміг історичний фільм «Крути 1918» режисера Олексія Шарапаєва.

Фільм «Додому», який став дебютним для режисера Нарімана Алієва, приніс митцеві відзнаку «Найкраща режисерська робота».

У номінації «Найкращий короткометражний анімаційний фільм» отримав нагороду мультфільм Микити Лиськова «Кохання». Короткометражна стрічка «У нашій синагозі» Івана Орленка принесла «Золоту Дзиґу» режисерові у номінації «Найкращий короткометражний фільм». А в номінації «Найкращий документальний фільм» перемогла картина режисерки Надії Парфан «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго».

Особливою премією за внесок у розвиток українського кінематографа нагороджено акторку Аду Роговцеву.

«Чесність і достовірність оприлюднених результатів голосування підтвердила аудиторсько-консалтингова компанія Kreston GCG, що є офіційним аудитором Четвертої Національної кінопремії», – зауважили в пресслужбі Української Кіноакадемії

Нагадаємо, що українську Національну кінопремію «Золота Дзиґа» було засновано у 2017 році, вона присуджується за професійні досягнення у розвитку українського кінематографа.