Добірка фільмів для дитячого перегляду: Гайді, Вікі і маленькі негідники

Під час карантину батьки часто замислюються над тим, чим би зайняти дітей. Особливо на вихідних, коли вчителі відпочивають від нескінченних онлайн-уроків, а батьки чекають вільної хвилини від постійних «чому». Головна приходить на допомогу батькам і дітям та пропонує своїм читачам добірку якісних, добрих, дивовижних фільмів, які розкажуть про дружбу, відповідальність, любов до ближнього та навколишнього світу. Також фільми з цієї добірки здатні прищепити смак до класичного дитячого кіно, де є справжні декорації, яскраві костюми, реалістичний грим і талановиті актори. У першій добірці пропонуємо фільми трьох країн: Швейцарії, Німеччини та США. Впевнені, що після перегляду цих кінострічок ґаджети в руки чадам брати не захочеться, натомість з’явиться бажання поспілкуватися з батьками на теми одвічні та нетлінні.

Гайді – історія про дівчинку, закохану в Альпи

heidi

Кінострічка “Гайді” (нім. Heidi) належить австорству швейцарського режисера Алена Ґспонера. Це історія маленької дівчинки-сироти, яка, волею долі і жадібної тітки, переїжджає жити до свого дідуся у Швейцарські Альпи. Вона пасе кіз разом із маленьким пастухом-відлюдьком Петером і насолоджується свободою у лоні природи. Та одного дня в горах знову з’являється тітка, що спритно спряла для Гайді нову нитку долі, у якій немає місця свободі, горам та дідусеві. І тут історія набирає нового оберту.

heidi

Відразу зауважу, що поворотів у сценарії багато –  наприкінці, під час кульмінаційної сцени, здається, що вже сказано все, але режисер знаходить для нас все нові й нові приводи для співпереживання. Основна особливість цієї кінострічки в тому, що вона жива – кожен кадр має свій подих і пульс. Заворожують барвисті картини незайманих швейцарських гір, немов намальованих оператором на полотні кіноплівки. Маленькі герої не грають, а живуть у кадрі нарівні з дорослими. Гайді (роль якої виконала юна непрофесійна кінодіва Анук Штеффен) світиться добром і натхненням, наповнюючи кожну сцену променями душевного тепла.

Окреме “браво” хотілося б прокричати музичному супроводу, який по-праву можна назвати унікальним – тут переплелися тонкі довгі ноти радості зі стокато смутку. Аудіовізуальний ансамбль руйнує межі екрану, змусивши відірватись від реальності власного життя і знову стати трохи дитиною – чистою і світлою, ніжною і такою, що вірить у диво, яке все ж трапляється.

heidi

Я б сказала про цей фільм одне, він – симфонія, яку здатна почути душа. Не бійтеся виру емоцій, що збудить у вас історія Гайді. Прекрасно, коли душа починає відчувати і позбавлятись криги дорослості.

Це гарне, якісне кіно для дітей та їх батьків, здатне пояснити те, що часто від нас вислизає, у чому іноді ми не в силах зізнатися. Це кіно про любов – справжню дитячу любов, дружбу і віру в людей. Фільм для тих, хто вміє мріяти і хоче літати в небі вільним від бід і негараздів птахом, що розправив крила.

Про те, як Вікі доводив вікінгам, що сила – не головне

вики маленький викинг

Наступний у нашому списку фільм – “Вікі, маленький вікінг” (нім. Wickie und die starken Männer, англ. Vicky the Viking), знятий німецьким кінорежисером Міхаелем Гербігом. Ця картина перенесе вас у маленьке селище вікінгів, які, як їм і належить, грабують інші села і привозять у свої сім’ї наживу.

вики маленький викингУ центрі сюжету сімейство вождя племені і його син Вікі – розумний, добрий, чесний і дуже кмітливий. Але у вікінгів ці якості не цінуються, адже справжньому морському вовку, що живе грабунком, потрібні тільки сила, лють і сміливість. Тому батько Вікі і переконаний у “неуспішності” і “неформатності” свого сина. Чи зможе Вікі довести зворотнє, або хоча б переконати вікінгів у тому, що сила – не головне? Тим більше, що і нагода видалась – одного дня, коли жителі села солодко спали у своїх будинках, їхніх дітей викрали, а свідком події став маленький Вікі. Та чи повірять йому розлючені вікінги.

Приготуйтеся зануритися в дивовижний світ переслідувань, морських подорожей, таємниць і загадок. Фільм знятий блискуче – кадри наповнені та стилістично вивірені. Практично весь фільм знятий на тлі дивовижної природи і продуманих декорацій. Чудові костюми і грим передають дух епохи, всі персонажі харизматичні і мають індивідуальний характер.

вики маленький викинг

У кінострічці багато гумору, такого справжнього німецького, що змушує здивовано сміятися. І в той же час, на тлі всієї цієї жвавості і свободи, режисером порушуються питання чесності, впевненості у своїх силах, самовідданості, дружби і навіть кохання, якому, за словами Шекспіра, ​​– підвладний кожен вік.

«Вікі, маленький вікінг» – гарне, душевне, нами втрачене дитяче кіно, де можливо все: літати над селом на власному міні-дельтаплані і кататися на водних лижах в упряжці з дельфінами. Дітям тут є чого навчитися і над чим замислитися, а батькам буде приємно зануритися в світ забутого дитинства.

Про наймиліших негідників, готових до першого кохання і великих звершень

маленькие негодяи спасают положение

Дитяча комедія 2014 року “Маленькі негідники рятують ситуацію” (англ. The Little Rascals Save the Day) – кінострічка авторства американського режисера Алекса Земма. Перший фільм про пригоди групи дворових дітлахів був знятий ще у 1994 році, але малолітні шибеники настільки полюбилися публіці, що продовження їх невгамовної історії було вирішено зняти і в двотисячних.

маленькие негодяи спасают положение

Уявіть собі ідеальне маленьке американське містечко в центрі якого стоїть кондитерська, де готують найсмачніше шоколадне печиво. Керує солодким оазисом Бабуля, що підгодовує солодощами дворових дітей, які весь вільний час проводять в будиночку на дереві поряд з її кондитерською. І ось цей маленький ідилічний світ може зруйнувати банківський борг в 20 тисяч доларів, який Бабуля ніяк не може виплатити. На допомогу леді приходять діти, які всіма силами намагаються заробити гроші на порятунок справи своєї благодійниці. Вдасться їм це або кондитерську спіткає доля перетворення у торговельний центр – дізнаєтеся в самому кінці історії.

А поки скажу, що фільм дуже дитячий, музичний, театральний. Тут прекрасні образи маленьких діточок і наївність, притаманна їм, викликає посмішку, що змінється відвислою від подиву щелепою. Тут багато гумору і американської казки нового часу, в якій мрія обов’язково стає реальністю. У фільмі діти винаходять, співають, танцюють, грають на пральних дошках, консервних банках та клаксонах велосипедів. Як і в будь-якому американському кіно тут присутня любовна історія, яка розповість про лицарство і муки першого почуття. У картині діти беруться за дорослі завдання і з легкістю їх вирішують.

маленькие негодяи

Люблю фільми, зняті з почуттям режисерського бешкетництва і дитячості, які відчуваються в кожному кадрі. І це кіно саме таке – наївне, чуттєве і дуже цікаве. А тепер давайте зануримося в тихе життя американського міста, в якому маленькі негідники ще можуть врятувати ситуацію.

Приємного перегляду і чудесних хвилин в компанії улюблених чад!

Головна по кіно: Аліна Головіна