Кіно для двох або суцільний Romantique

Що потрібно закоханій парі, щоб провести незабутній вечір? Вино, смачна вечеря, легка музика і фільм, здатний пробудити уяву і занурити в безодню романтики. А якщо цей фільм ще і легкий, веселий, і такий, що змушує задуматися, то вечір, сповний розмов, вам забезпечено. Адже кожен фільм про кохання – це можливість подивитися на себе зі сторони, згадати минуліе і освіжити почуття. Головна дарує вам можливість прикрасити вечір п’ятниці дуже якісним, яскравим кіно, яке налаштує на правильний лад і змушує замислитись. Фільми з цієї добірки розраховані на різні покоління закоханих і, в той же час, підійдуть глядачам будь-якого віку.

«Чоловік і жінка» або класична Love Story

чоловік і жінка лелуш

Отже, дорогі закохані, сьогодні я пропоную вам відкрити для себе (а для тих, хто вже бачив – переглянути знову) стрічку французького кінорежисера Клода Лелуша «Чоловік і Жінка». Я не знаю кращого і красивішого фільму про кохання– він занадто чистий, занадто наївний, занадто гармонійний. У ньому є та нотка досконалості, яка змушує згадувати і мріяти.

чоловік і жінка лелушАле ж світ міг так і не дізнатися про цю кінокартину, якби концерн «Феррарі» не замовив молодому режисерові рекламу свого нового автомобобілю. А він, не розгубившись, зняв цілий фільм у якому, безумовно, присутній рекламований автомобіль (і це один з перших продакт-плейсментів в кіноісторії). Але автомобіль лише реквізит, декорація до неосяжного спектру почуттів, що переживають герої на екрані. Сюжет простий і прозаїчний – чоловік і жінка, зіграні талановитим Жаном-Луї Трентіньяном і блискучою Анук Еме, зустрічаються на порозі пансіону в якому живуть і навчаються їхні маленькі діти. Вечір… Вона запізнилася на потяг… А він береться її підвезти до Парижа і під звуки музики Франсуа Ле (яку ви неодмінно чули і впізнаєте) історія починається.

чоловік і жінка лелушЦю картину неможливо дивитися спокійно, тут переплетено все – гіркота втрати, відкритість до нових почуттів, любов до дітей, пізнання нової людини поруч із собою. Лелуш, як і належить кіношестдесятникам, знімає образно, концептуально, його кадри наповнені змістом, пошуком нових ракурсів. Якщо говорити про операторську роботу, то за цим фільмом можна вивчати основи композиції – настільки вона тут ідеальна і вивірена.

Режисер ввів у свій інструментарій і роботу з кольором картини – чорно-білі і кольорові кадри змінюють один одного, дають нам зрозуміти почуття героїв. Коли вони щасливі їхнє життя розфарбоване яскравими барвами, а в будні і під час страждань вони занурюються у чорно-білу атмосферу реальності. Саме в цій картині Лелуша відкриває завісу до своєї душі, адже він не просто режисер, а й автор сценарію, оператор та продюсер. Він відкрив світові своє розуміння любові і зробив це настільки щиро, що воно знаходить відгук у серцях глядачів вже 54 роки.

чоловік і жінка лелуш

Стрічка отримала «Золоту пальмову гілку» Каннського кінофестивалю, дві премії «Оскар» за кращий іноземний фільм та кращий авторський сценарій і мільйони «нагород» від глядачів, що знаходять перегуки з власними історіями. І як сказав Клод Лелуш вустами героїні своєї кінострічки: «Якщо все у світі помре, любов залишить світло, як сотні тисяч сонць …» Любіть одне одного більше, ніж можете і світ ніколи не зів’яне!

Стрічка, після якої хочеться сказати коханим: «А якби …»

А зараз мова піде про романтичну комедію (але кіношну таку, образну) для молодого покоління кіноманів. Стрічка «What If» знята канадським режисером британського походження Майклом Даусом. У прокаті її переназвали «Дружба і ніякого сексу». Погодьтеся, назва досить плоска і втратила оригінальний флер від «А якби …» Мабуть, прокатники продовжують недооцінювати глядача так само, як і на початку 90-х, і сподіваються заманити до кінозали любителів попкорну і спрощено-зрозумілого кіно. Але ця картина абсолютно особлива і з нею поквитатися холоднокровним переглядом не вийде.

дружба і ніякого сексу

Обираючи цей фільм для домашнього кіносеансу, ви, напевно, вигукнете, побачивши головного героя: «Дивись, Гаррі Поттер…» Але після цієї картини Гаррі виросте у ваших очах до Деніела Редкліффа. Компанію чарівникові склала молода актриса Зої Казан, яка змогла не загубитися на тлі знаменитого партнера і закохати в себе допитливих шукачів фальші. Навіть я, як не намагалася, подвійного дна не знайшла ні у режисера, ні у оператора, ні у акторів.

дружба і ніякого сексуТут і меланхолійне почуття самотності, і зухвала віра в дружбу між чоловіком і жінкою, і захват, змішаний з гіркотою і болем від платонічної любові на тлі розв’язної молодіжної культури. Актори грають тонко-тонко – майже непомітно, їхні почуття слід читати в очах, жестах, міміці.

Сюжет розкривати не буду, оскільки на перший погляд він досить банальний, але Майкл Даус зумів осягнути неосяжне – вмістити в сучасний світ, такий відкритий, часом розпусний, старі, затерті істини: дружби, любові, поваги. Він розставив акценти у всьому: в підборі акторів-дітей, які виглядають дитино-старцями на тлі дорослих, у виборі локацій і введенні анімації в полотно фільму.

дружба і ніякого сексуУ стрічці все дуже жваве і нове. Одним словом, це молоде кіно, де кадри можна тягнути довго-довго і обривати, як під час монтажу атракціонів. Тут іронія переходить в сарказм, а романтика малюється легкими мазками по написаній картині. Режисер зміг передати дух нашого часу і показати долю білих ворон, які ще вірять в кохання. Після перегляду цього фільму ви зрозумієте, що роль Гаррі Поттера сковувала талант Редкліффа, мабуть, для того, щоб дати йому можливість розкритися з новою силою у подальшій творчості. Отже, запасіться: терпінням, часом, романтичним настроєм, келихом вина, створіть атмосферу для незабутнього cozy evening і відчуйте дивовижне «а якби…»

Зміна ролей по іншу сторону ліжка

Любите хороші комедії, та ще й з гарними соковитими планами і талановитою акторською грою? Вони у нас є! Перед вами, за словами французьких колег, одна з кращих комедій Франції останніх років, режисера Паскаля Пузаду «По іншу сторону ліжка». Сценарій фільму змусив зірку кінематографу Софі Марсо повернутися в професію після перерви.

по ту сторону ліжка

А тепер перейдемо до сюжету. Звичайна французька сім’я: чоловік-бізнесмен, дружина-домогосподарка і двоє дітей задихаються в буденності власного життя. Батько занурений у роботу, мати – в дітей і ненормований графік, а діти страждають від проблем своїх батьків.

по ту сторону ліжкаСім’я і далі існувала ю в рутині сірих буднів, якби в одиного прекрасного дня, пара не вирішила врятувати своє, далеке від ідеалу, подружнє життя зміною соціальних ролей. Тепер, за новими правилами увесь рік чоловік повинен стежити за дітьми і виконувати хатню роботу, а дружина стане бізнес-леді і візьме на себе всі обов’язки чоловіка. Чи витримає сім’я таке випробування і чи не посваряться вони назавжди? Про це розповість сценарій і режисура Паскаля Пузаду, а також блискуча акторська гра Софі Марсо і Дені Буна.Соковиті кадри, хороший монтаж, цікавий сюжет і французький гумор роблять цю картину вкрай особливою, сімейною і навіть трохи соціальною.

по ту сторону ліжкаАдже як часто ми, занурившись з головою у власні проблеми, не помічаємо страждання найближчих людей і не дякуємо їм за підтримку і терпіння. Від цього руйнуються сім’ї і діти втрачають батьків. Це фільм для тих, хто хоче відпочити і насолодитися гарним кіно. Я посилаю вам порцію п’ятничного оптимізму і вечора, повного романтики!

Головна по кіно: Аліна Головіна