Кіноперсона: Едді Редмейн – дівчина з Данії у світі фантастичних звірів

Едді Редмейна називають зірковим хлопчиком – в свої 38 він зіграв у 19 фільмах, 6 серіалах і озвучив печерну людину Дага у мультфільмі «Дикі предки». Його акторський талант визнано критиками, митцями та кращими кінопреміями: «Оскар», «Золотий глобус», «Тоні», «BAFTA», а також театральною премією Лоренса Олів’є. І нехай для багатьох він залишається наступником Деніела Редкліффа у екранізаціях творів Джоан Роулінг, але для нас він – дивовижний британський лицедій, що зчинив багато галасу у світовому кінематографі. То що, готові перемити акторські кісточки у рубриці Кіноперсона на Головній?

едді редмейн оскар

Чесно зізнаюсь, я навіть не знаю ЩО саме на Туманному Альбіоні провокує народження геніїв мистецтва? Але це диво – стільки кращих митців родом з Великої Британії – залишається лише зважати на те, що вони народжені на землі Шекспіра і з молоком матері увібрали дух сцени. І якщо з Едді Редмайном все десь збігається, то що робити з іншими, не менш обдарованими, які про Шекспіра в дитинстві навіть і не чули?

Але повернемося до нашого зіркового хлопчика. Хто б міг подумати, що юний лондонець, учень Ітона і Кембриджа в 2002 році зіграє на сцені шекспірівського «Глобусу» свою першу роль, та ще й отримає за неї престижну премію? Напевно, ніхто. Але всі поціновувачі кіно вдячні долі, яка витягла гарненького хлопчика з бібліотеки на сценічні підмостки.

едді редмейн знедолені

Едді Ремдмейн для мене – актор-ртуть. Я не знаю іншого лицедія (навіть Камбербетча), який з такою граційною легкістю володіє своїм тілом. Це дивовижний приклад пластичності і гнучкості, коли людина стирає свою сутність, а згодом по-цеглинці збирає свого героя з попелу власних рис. Яскравий, відкритий, харизматичний – все це Едді. Я помітила його в кінематографі не одразу. Крихітні ролі в «Знедолених» і «Ще одна з роду Болейн» не справили на мене належного враження. Хоча персонаж Маріуса Понмерсі у «Знедолених» став справжнім випробуванням для Редмейна. Адже він, без підготовки до вокальної частини ролі, співав, як то кажуть, від душі.

едді редмейн відстороненіЯк згадує актор, режисер Том Хупер хотів, щоб у фільмі все було натурально, реалістично. Тому актори тягали реквізит, будували барикади і, навіть, билися в кадрі «по-справжньому». Під час зйомок однієї зі сцен Редмейн отримав поранення. Шрам прикрашає руку актора і тепер він із легкістю може сказати, що отримав його у боях під час Червневого повстання 1848 року у Франції.

За словами Едді Редмейна, сценарій до фільму «Дівчина з Данії» він прочитав ще на зйомках «Знедолених», але проект був довго замороженим. Після виходу картини «Теорія всього» (про яку ми поговоримо трохи пізніше) його цінність на акторському ринку зросла і вдалося отримати фінансування на зйомки картини. «Адже ми, врешті-решт, лише товар», – зауважує актор, розмірковуючи про сутність лицедійської професії.

Фільм «Дівчина з Данії», режиссиром якого був той самий Том Хупер, розкрив талант актора повною мірою. Редмейн, граючи трансгендера, пластичний, чіткий – з хірургічною точністю відрізає він почуття чоловіка від жіночого єства і не вдається до манірності та награності.

едде редмейн дівчина з данії

Актор-психолог, що заглядає в глибини душі і доторкається тих непорушних точок свого героя, що роблять його таким, яким він є. За роль трансгендера Редмейна було номіновано на премію «Оскар», але перемоги він не отримав. Хоча, глибока, натуралістична та яскрава акторська робота Редмейна була оцінена рідними британськими кінокритиками, а також преміями «Золотий глобус» і «BAFTA». Тема трансгендерів у кіно, на думку актора, поставила це питання в суспільстві. «Я багато чого навчився, але сам для себе так і не вирішив – чи гідний я зіграти цю роль».

едді редмейн теорія всього

У фільмі «Теорія всього» Едді Редмейн зробив практично неможливе – дуже щиро і правдиво зіграв вченого Стівена Гокінга, обтяженого бічним аміотрофічним склерозом. Люди з таким діагнозом не можуть ковтати, говорити і рухати більшою частиною свого тіла. Це вимагало глибокого занурення в єство персонажа: не лише емоційне, але і фізичне.

едді редмейн теорія всього

Але цю роль Редмейн міг би і не зіграти, адже на проби він напросився сам. Хоча, за словами актора, проб ніяких і не було – він просто поговорив з Джеймсом Маршем, режисером картини, і його затвердили. «Мене навіть не прослуховували. Звідки він знає, що я впораюся, якщо я сам цього не знаю?» – згадує актор досвід незвичних проб. «Протягом усього часу зйомок я був шокований. Адже я грав людину, яка подивиться фільм, людину, що відома своєю прямолінійністю. Вся його родина подивиться фільм. Вихід лише один – працювати на повну силу. Ось я і працював», – каже майбутній володар «Оскара».

едді редмейн стівен гокінгРедмейн показав, що значить для актора тіло, як інструмент: наскільки якісно можна емоціонувати на беземоційному обличчі та як, без видимої міміки, заворожувати і поглинати глядача, не залишивши надії на те, що перед ним актор. За цей фільм Редмейн отримав премію «Оскар» і, як на мене, після цієї роботи вписав своє ім’я в скрижалі найвидатніших митців усіх часів і, на мою думку, не востаннє.

А тепер перейдімо до десерту. Роль чарівника Ньюта Скамандера в картинах «Фантастичні звірі і де їх шукати» та «Фантастичні звірі: Злочини Ґріндельвальда» зробили актора улюбленцем мільйонів поттероманів. Фільми про Гаррі Поттера залишили легкий післясмак, змішаний із бажанням обов’язкового продовження історії. Джоан Роулінг пішла назустріч фанатам і видала однойменну книгу, яка багаторазово згадується в поттеріані та запропонувала її до екранізації. Знову перед нами світ магії, але вже з іншими героями.

едді редмейн фантастичні звірі

Безумовно, для Редмейна постати перед публікою після Редкліффа було великим випробуванням, але зірковий хлопчик із легкістю «взяв і цю висоту». За словами актора, він і сам був фанатом фільмів про хлопчика, який вижив і не пропускав прем’єри нових частин. А зйомки в продовженні історії про чарівний світ стали для актора «справжнім задоволенням».едді редмейн фантастичні звірі злочини гріндельвальда Так само, як і робота з кумирами дитинства Джонні Деппом і Джудом Лоу. Під час роботи над роллю, актор постійно уявляв, що спілкується з Пікетом – посіпачкою, фантастичною живою рослиною, улюбленцем Ньюта Скамандера. Актор почав буквально «жити» разом з уявним другом і спілкуватися, входячи в роль. Тривало це рівно доти, доки він не помітив, що це «спілкування» стали знімати на відео його фанати, побачивши актора в лондонському метро – «отже  зі сторони я той ще чудило-психопат», – зауважує Редмейн.

фантастичні звірі едді редмейн

Отже, ось він – Едді Редмейн – дивовижний і багатогранний. Історія його акторського злету відкриває нові горизонти для кіносеансів. А з якого фільму почнете Ви?

Головна по кіно: Аліна Головіна